CZYM JEST REKLAMA NA FACEBOOKU?​​

Ile kosztuje reklama na Facebooku? Czy Facebook ma jakiś cennik?​

Michał Sosna, luty 2020

Na temat reklamy na Facebooku możemy usłyszeć bardzo wiele. Jedni uważają, że dziś nie ma skuteczniejszej formy promocji, inni, że trzeba na nią przeznaczyć miliony, a jeszcze inni, że zupełnie nie ma sensu i lepiej iść do telewizji  🙂

Prawda jak to często bywa… nie leży pośrodku 🙂

Najłatwiej byłoby powiedzieć #ToZależy i prawdę mówiąc samo to stwierdzenie naprawdę załatwia temat. Pewne produkty i usługi warto reklamować poprzez Facebooka, a niektóre są wręcz zabronione (jak np. pornografia). A to nie wszystko…

Ile kosztuje reklama na Facebooku?

 Czy Facebook ma jakiś cennik? Czy reklamę można w jakiś sposób sprawdzić? Jaka jest odpowiednia ilość tekstu? Czy ma sens reklamować małą firmę? Lepiej zrobić to samemu czy zlecić agencji?

Na te oraz wiele innych pytań nie da się odpowiedzieć w jednym artykule blogowym. Dlatego już dziś zapraszam na cały cykl, który zostanie poświęcony podstawom reklamy na Facebooku, w którym postaram się odpowiedzieć na te oraz inne podstawowe kwestie.

Czym jest reklama na Facebooku?

Zacznijmy jednak od podstaw. Czym jest reklama na Facebooku i (lub dla bardziej „wtajemniczonych” Facebook ADS) oraz dlaczego warto nią się zainteresować?

Jest to płatna forma promocji naszej działalności, która jest skierowana do osób, które będą zainteresowane tym, czym się zajmujemy. Tak przynajmniej brzmi to w teorii. Aby teoria przeszła w praktykę wszystko należy odpowiednio skonfigurować w Menedżerze Reklamy (na temat jego obsługi już wkrótce znajdziecie tutaj cały artykuł z obsługą krok po kroku).

Rodzaje reklam na Facebooku mogą być różne: może to być jeden z naszych postów lub osobna kreacja. W związku z tym może to być: tekst, grafika, karuzela (kilka obrazów przewijanych), film wideo.

Co możemy reklamować? Zasadniczo wszelkie produkty, usługi, które nie znajdują się na liście zabronionej Facebook’a.

No dobrze, ale czy to w ogóle ma sens? O tym już w następnym wpisie.

Shopping Basket